CZ  ENLingers.cz » Význam slova Lingers.on

Význam slova LINGERS.ON

 Opakovaně se nás lidé ptají na význam a motivaci pojmenování kapely slovem Lingers.on. Je pravdou, že ne vždy jsme každému tazateli zevrubně, ochotně a podrobně odpověděli. Ne proto, že bychom byli snad nějací tajnůstkáři, ale ani proto, že bychom to sami nevěděli. Není to však věc jednoduchá a jednoznačná, jelikož pojmenování skupiny Lingers sahá až do hlubin lidského podvědomí.

 Mohli bychom také stručně říci, že jednoho dne silně opojený rocker cosi zařval do éteru, a všichni exaltovaní přátelé kolem souhlasně kývli, až jim čelo spočinulo na desce stolu, pokračujíce v hloubání.

 Nelze však tuto otázku takto odbýt, a také by to nebyla úplná pravda. Najdete-li si základ slova ve slovníku, budete o krok dál k jednomu ze zásadních významů názvu kapely Lingers.on. Lapidárně řečeno - hledáme krásno, a když se s čímkoliv krásným setkáme, či něco pěkného prožíváme, přirozeně se snažíme v tomto stavu setrvat a pokračovat v objevování. Mimochodem jeden z předních kritiků Rock&Popu (T.S.P) naše jméno interpretoval jako „Pokračovatelé (…kteří ctí kořeny a zároveň dýchají současností)“.

 Pestrost výkladů významu nejen slova názvu skupiny, ale především také samotných textů a témat písní, se násobí každým dalším vnímavým člověkem, který se zaposlouchá do naší hudby. Proto si velmi vážíme našich fanoušků (a samozřejmě fanynek) a všech bystrých posluchačů, kteří jsou také naší inspirací.

Některé z možných etymologických výkladů:
1) Lingers = Love-Singers (Singers of Love);
2) Lingers - ze slova Lingerie – t.j. erotické spodní prádélko (tzn. hudba Lingers je vzrušující)
3) Lingers – odvozené z lat.slova lingua (jazyk), linguistics (jazykověda), linguist (všichni 4 zakládající členové byli lingvisté - resp. anglisté); či dokonce Lingua lovers(milovníci jazyka)
4) Jednou z raných cover verzí kapely byla Lou Reedova nejoblíbenější píseň Pale Blue Eyes. Když se zaposloucháte, pochopíte a pocítíte další správný význam a inspirace slov „linger on your pale blue eyes“.
5) Lingers = Lion-germain (z francouzštiny - rodilý lev); atd.

Novinkou v názvu kapely je koncovka „.on“ jež značí, že členové kapely jsou (téměř po dvou dekádách existence) stále „zapnutí“, a plně excitováni tvorbou a živou produkcí, a navíc v opět novém omlazeném složení. V současné době jsou LINGERS.ON na vrcholu svých tvůrčích sil a vnitřní harmonie!

LINGERS.ON - UP

 

↑ nahoru

» Koncerty

V současné době koncert neplánujeme.» Zobrazit odehrané koncerty

Chcete-li získat naše CD napište nám: lingersmusic@gmail.com


banner - databaze kapel Hakam

Red Hot Chili Peppers Tribute

Indies.eu

TOPlist