CZ  ENLingers.cz » Bio - o kapele, členové

Historie

Kapelu LINGERS založila čtveřice studentů anglistiky na Univerzitě J.E.Purkyně v Ústí nad Labem v roce 1993. Do konce 90.let pořádala hudební open-air happeningy a klubové akce, kde svou tvorbu mísila s improvizacemi a cover verzemi Jimi Hendrixe, Doors, Velvet Underground, Rolling Stones apod. Z tohoto období pochází první demo album „Women`s Lament“, natočené běhěm tří horečnatých nocí v létě 1996. Zakládající členové Arnošt Sameš (zpěv, bicí nástroje) a Tomáš Hoskovec (kytara) se při natáčení dalšího alba ve studiu Atol v České Lípě spojují se členy dnes již bývalých ST. WOODY Petrem Losem (baskytary,klávesové nástroje) a Davidem Singerem (housle, kytara) v roce 1999. Sestavu doplnil klávesista Jiří Homola. V letech 2000-2002 kapela koncertuje po celé ČR a v květnu roku 2002 LINGERS vydává své první oficiální album "BEYOND".

Současnost

Od roku 2004 se vydavatelem LINGERS stává vydavatelství Indies Records, kde natočili kritikou i posluchači velmi uznávanou desku "GALLERY". Lingers absolvovali řadu rozhovorů a interview na komerčních i nekomerčních rádiích v celé ČR a některá rádia je hrají stále (Proglas, Černá Hora, Český rozhlas..). Jejich deska Gallery končí na čtvrtém místě v kategorii "Objev roku". V dubnu 2005 natočili LINGERS pro hudební kanál TV Óčko dva videoklipy jejichž premiéra proběhla 1.května 2005 v pořadu "Hydepark č.8". V roce 2009 LINGERS vydávají nové album „MADE IN MIND“, které opět zaujme silnými melodiemi, pestrostí aranžmá, stylů a zvuků (akusticky komornější skladby zaznívají společně se zajímavým ambientem ruchů či elektronického soundu, dokonce i s obsazením smyčcového kvarteta a smíšených sborů). Přes bohatost výrazových prostředků a rozmanitost témat, album vyznívá přirozeně a střídmě. Soudržnost a kompaktnost díla zajišťuje základní inspirace a zkoumané téma lidské mysli a mozku.

LINGERS disponují dvouhodinovým koncertním repertoárem, který je možné dramaturgicky upravit jak pro klubové scény, tak pro velká pódia či festivaly. Kapela je schopna svůj program zahrát též v podobě "unplugged".

Členové

Arnošt Sameš

Arnost SamesNarozen 28.3. v Litoměřicích.
1990 dokončuje ZUŠ - klarinet, saxofon
1988-1992 členem hudební skupiny Cactus
1993 s T.Hoskovcem zakládá hudební skupinu LINGERS v Ústí nad Labem
1997 stáž na Brighton University, UK - Music / English literature
1998 absolvent Univerzity J.E.Purkyně - obor: anglický jazyk a literatura, hudební výchova
6 let působí ve smíšeném pěveckém sboru Chorea Academica (jako bas-baryton)
2000 vocalist workshop pod vedením prof. Eduarda Klezly
Spolupracuje s časopisem Muzikus (rozhovory s angl.mluvícími hudebníky)
Nyní se věnuje hudební kompozici, zpívá a hraje na bicí nástroje ve skupině Lingers, (příležitostně ve skupině Red Hot Chili Nipples s T.Hoskovcem a A.Stivínem) ; v neposlední řadě je také zpěvákem v ústecké jazzové skupině JAZZBANDA.

Women`s Lament (1996)
Beyond (2002)
Gallery (2004)

Tomáš "Hosi" Hoskovec

Tomas HoskovecNarozen v Ústí nad Labem. Na litvínovském gymnáziu v roce 1990 zakládá kapelu č.p.1398. Hostuje v dalších formacích litvínovsko-mosteckého regionu - THE FACE a THE END. Vystudoval Pedagogickou fakultu v Ústí nad Labem, obor bohemistika a anglistika.Na fakultě se seznamuje s Arnoštem Samešem a společně se dvěma dalšími spolužáky v roce 1994 zakládají LINGERS. Mimojiné prochází několika zajímavými hudebními projekty - folkově orientované trio TRUCKEŘI nebo originální reggae skupina ORLY W BLOTIE EUROPY. V roce 1998 se stěhuje do České Lípy a následující rok se schází současná sestava LINGERS.

LINGERS "

Michal (Wóňa) Voňavka

Michal (Wóňa) VoňavkaNarozen ve Stockholmu. V 17 letech se zamiloval do čtyř tlustých drátů … takže hraje na basu … a mimochodem velmi dobře, ba dokonce výborně. A to je jeden z hlavních důvodů proč byl přijat do skupiny LINGERS. Kromě toho je to pohodář jako všichni ostatní v kapele, tak jim spolupráce s ním velmi voní. Bydlí v Praze, kde také hraje se skupinou ProFunkUniT; na zkoušky lítá vrtulníkem nejmenované švédské značky.

 

 

 

 

 


David Singer

David SingerNarozen někdy koncem dubna. Celé své překrásné dětsví prožil zejména v Kamenickém Šenově. Absolvent hry na housle na konzervatoři v Teplicích ve třídě prof. Jiřiny Dlouhé. Od roku 1989 vyučuje houslovou hru na ZUŠ v České Lípě. Na rockové projekty z 90. let minulého století STOJATÉ VODY a ST. WOODY zbyly "len pekné vzpomienky". Nyní kromě kapely LINGERS působí též ve formaci B4, kde se věnuje elektronické improvizované hudbě. Komorní vážnou hudbu provozuje se združením HELIKOPTRIO.

;JAZZ" 2005

Fery Kuchař

Frantisek KucharNar. 21.7., na LŠU (ZUŠ) chodil vedle klavíru i na hodiny zpěvu a Vv, na členství v dětských sborech navázal po gymnáziu sborem PF v Ústí n.L., kde původně studoval matematiku a fyziku, později i Hudební výchovu. Působil v novoborské skupině Septet voices jako baskytarista, podílel se na hudební režii jejich CD, v roce 2003 absolvoval kurzy LJD Frýdlant. V současnosti vyučuje na Gymnáziu Mimoň, zpívá v několika sborech (Bohemiachor, SFS) a v Lingers navázal na působení svého bratra, jazzmana Jana Mendelssonova.

 

 

 

 

↑ nahoru

» Koncerty

V současné době koncert neplánujeme.» Zobrazit odehrané koncerty

Chcete-li získat naše CD napište nám: lingersmusic@gmail.com


banner - databaze kapel Hakam

Red Hot Chili Peppers Tribute

Indies.eu

TOPlist