O NÁS

O nás

Pop Rocková kapela

HISTORIE

Kapelu LINGERS založila čtveřice studentů anglistiky na Univerzitě J.E.Purkyně v Ústí nad Labem v roce 1993. Do konce 90.let pořádala hudební open-air happeningy a klubové akce, kde svou tvorbu mísila s improvizacemi a cover verzemi Jimi Hendrixe, Doors, Velvet Underground, Rolling Stones apod. Z tohoto období pochází první demo album "Women`s Lament", natočené běhěm tří horečnatých nocí v létě 1996. Zakládající členové Arnošt Sameš (zpěv, bicí nástroje) a Tomáš Hoskovec (kytara) se při natáčení dalšího alba ve studiu Atol v České Lípě spojují se členy dnes již bývalých ST. WOODY Petrem Losem (baskytary, klávesové nástroje) a Davidem Singerem (housle, kytara) v roce 1999. Sestavu doplnil klávesista Jiří Homola. V letech 2000-2002 kapela koncertuje po celé ČR a v květnu roku 2002 LINGERS vydává své první oficiální album "BEYOND".

SOUČASNOST

Od roku 2004 se vydavatelem LINGERS stává vydavatelství Indies Records, kde natočili kritikou i posluchači velmi uznávanou desku "GALLERY". Lingers absolvovali řadu rozhovorů a interview na komerčních i nekomerčních rádiích v celé ČR a některá rádia je hrají stále (Proglas, Černá Hora, Český rozhlas..). Jejich deska Gallery končí na čtvrtém místě v kategorii "Objev roku". V dubnu 2005 natočili LINGERS pro hudební kanál TV Óčko dva videoklipy jejichž premiéra proběhla 1.května 2005 v pořadu "Hydepark č.8". V roce 2009 LINGERS vydávají nové album "MADE IN MIND", které opět zaujme silnými melodiemi, pestrostí aranžmá, stylů a zvuků (akusticky komornější skladby zaznívají společně se zajímavým ambientem ruchů či elektronického soundu, dokonce i s obsazením smyčcového kvarteta a smíšených sborů). Přes bohatost výrazových prostředků a rozmanitost témat, album vyznívá přirozeně a střídmě. Soudržnost a kompaktnost díla zajišťuje základní inspirace a zkoumané téma lidské mysli a mozku.

Lingers.On

ČLENOVÉ

Arnošt Sameš

Narozen 28.3. v Litoměřicích.
1990 dokončuje ZUŠ - klarinet, saxofon
1988-1992 členem hudební skupiny Cactus
1993 s T.Hoskovcem zakládá hudební skupinu LINGERS v Ústí nad Labem
1997 stáž na Brighton University, UK - Music / English literature
1998 absolvent Univerzity J.E.Purkyně - obor: anglický jazyk a literatura, hudební výchova
6 let působí ve smíšeném pěveckém sboru Chorea Academica (jako bas-baryton)
2000 vocalist workshop pod vedením prof. Eduarda Klezly
Spolupracuje s časopisem Muzikus (rozhovory s angl.mluvícími hudebníky)
Nyní se věnuje hudební kompozici, zpívá a hraje na bicí nástroje ve skupině Lingers, (příležitostně ve skupině Red Hot Chili Nipples s T.Hoskovcem a A.Stivínem) ; v neposlední řadě je také zpěvákem v ústecké jazzové skupině JAZZBANDA.

Tomáš "Hosi" Hoskovec

Narozen v Ústí nad Labem. Na litvínovském gymnáziu v roce 1990 zakládá kapelu č.p.1398. Hostuje v dalších formacích litvínovsko-mosteckého regionu - THE FACE a THE END. Vystudoval Pedagogickou fakultu v Ústí nad Labem, obor bohemistika a anglistika.Na fakultě se seznamuje s Arnoštem Samešem a společně se dvěma dalšími spolužáky v roce 1994 zakládají LINGERS. Mimojiné prochází několika zajímavými hudebními projekty - folkově orientované trio TRUCKEŘI nebo originální reggae skupina ORLY W BLOTIE EUROPY. V roce 1998 se stěhuje do České Lípy a následující rok se schází současná sestava LINGERS.

Michal "Wóňa" Voňavka

Narozen ve Stockholmu. V 17 letech se zamiloval do čtyř tlustých drátů . takže hraje na basu . a mimochodem velmi dobře, ba dokonce výborně. A to je jeden z hlavních důvodů proč byl přijat do skupiny LINGERS. Kromě toho je to pohodář jako všichni ostatní v kapele, tak jim spolupráce s ním velmi voní. Bydlí v Praze, kde také hraje se skupinou ProFunkUniT; na zkoušky lítá vrtulníkem nejmenované švédské značky.

David Singer

Narozen někdy koncem dubna. Celé své překrásné dětsví prožil zejména v Kamenickém Šenově. Absolvent hry na housle na konzervatoři v Teplicích ve třídě prof. Jiřiny Dlouhé. Od roku 1989 vyučuje houslovou hru na ZUŠ v České Lípě. Na rockové projekty z 90. let minulého století STOJATÉ VODY a ST. WOODY zbyly "len pekné vzpomienky". Nyní kromě kapely LINGERS působí též ve formaci B4, kde se věnuje elektronické improvizované hudbě. Komorní vážnou hudbu provozuje se združením HELIKOPTRIO.

Fery Kuchař

Nar. 21.7., na LŠU (ZUŠ) chodil vedle klavíru i na hodiny zpěvu a Vv, na členství v dětských sborech navázal po gymnáziu sborem PF v Ústí n.L., kde původně studoval matematiku a fyziku, později i Hudební výchovu. Působil v novoborské skupině Septet voices jako baskytarista, podílel se na hudební režii jejich CD, v roce 2003 absolvoval kurzy LJD Frýdlant. V současnosti vyučuje na Gymnáziu Mimoň, zpívá v několika sborech (Bohemiachor, SFS) a v Lingers navázal na působení svého bratra, jazzmana Jana Mendelssonova.